|
| Menü |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddig
került kiosztásra
|
Jelenleg

látogatónk van
|
| | |
| » Sztárpletykák « |
 |
Eszenyi Enikő nemkívánatos személy lett Debrecenben
|
 Eszenyi Enikőből nem kérnek a debreceni színészek Meghallgatta társulata tagjait a debreceni Csokonai Nemzeti Színház igazgatója és eldöntötte: Eszenyi Enikő nem rendezhet a teátrumban. A botrány két hete robbant ki, amikor kiderült, a színésznő a jövő évadban megrendezné náluk a Primadonnák című darabot. A felháborodás akkora volt, hogy a színház vezetése visszakozott. Nem csitulnak a kedélyek Eszenyi Enikő körül, lehetséges debreceni rendezése is nagy port kavart, a színház művészei pedig elérték céljukat. Nincs bocsánat Eszenyi Enikőnek? A színész-rendező 2020-ban viharos körülmények között távozott a Vígszínház éléről, mert verbális és olykor fizikális bántalmazással vádolták kollégái. Akkor hosszú időre eltűnt a hazai nyilvánosság elől. Sokáig csak külföldön kapott munkát, majd a Játékszín Csodálatos vagy, Júlia! darabjában színésznőként visszatért a fővárosi színházi világba. A szakmát azóta is megosztja a személye, többek között azért is, mert áldozatait csak hat év után, a múlt héten követte meg. Időről időre vita tárgya volt az is, Eszenyi miért kap egyáltalán munkát a szakmában, és sokan megrótták azokat a kollégákat, akik hajlandóak voltak vele dolgozni. Így járt a debreceni Csokonai Nemzeti Színház igazgatója, Dr. Vadász Dániel is, amiért a jövő évadra meghirdette a Primadonnák című produkciót, amelyet Eszenyi Enikő rendezett volna. A színház művészeinek felháborodását tapasztalva a direktor végül két hete felfüggesztette az együttműködést Eszenyivel. Akkor azt ígérte, szakember bevonásával kikéri a társulat véleményét, szakmai és etikai állásfoglalást kér több meghatározó szervezettől. "Amennyiben a kérdésben június 30-ig nem születik megnyugtató megoldás, a Primadonnák című produkciót kiveszem a 2026/27-es évad műsortervéből" - tette hozzá. Döntött a direktor, Eszenyi nem rendezhet Az igazgató június 4-én közzétett nyilatkozata szerint végül arra jutott a színház vezetése, hogy kiveszik a jövő évad műsorából az ominózus rendezést. "Döntésem indokául az szolgált, hogy az ügy elhúzódása nagyon rossz hatással van a munkahelyi légkörre, nekem vezetőként pedig ezt kell elsősorban szem előtt tartanom. A békés és biztonságos munkahelyi környezet feltételeinek biztosítása minden egyéb szempontot megelőz" - fogalmaz a teátrum közleményében Dr. Vadász Dániel, a Csokonai Nemzeti Színház igazgatója. DR. VADÁSZ DÁNIEL KÖZLEMÉNYE Színházunk biztonságos munkakörnyezetének megőrzése érdekében a mai nappal végleges döntést hozok, amely alapján a Primadonnák produkciót kivesszük a Csokonai Nemzeti Színház Debrecen 2026/27-es műsorából. Döntésem indokául az szolgált, hogy az ügy elhúzódása nagyon rossz hatással van a munkahelyi légkörre, nekem vezetőként pedig ezt kell elsősorban szem előtt tartanom. A békés és biztonságos munkahelyi környezet feltételeinek biztosítása minden egyéb szempontot megelőz. Az üggyel kapcsolatos munkahelyi kommunikációs intézkedések során kiderült számomra, hogy ebben a folyamatban lévő ügyben a megszólított szakmai szervezetekkel egyeztetve sem lehet olyan protokollt követni, amelyet minden érintett szervezet egyformán véleményez, és ebből ellentmondásos, akár destruktív helyzetek is kialakulhatnak. Ennyire érzékeny témában, ilyen nyomás alatt a társulattal történő kommunikáció stratégiai szintű fejlesztése nem lehetséges, erre hosszabb távon van esély, a megfelelő szakemberek bevonásával. Ez ügyben elindult Színházunk és a Biztonságos Terek Alapítvány közti kapcsolatfelvétel, a jövő évadban az ő szakmai útmutatásaik szerint igyekszünk majd szakértőket bevonni a folyamatokba, és a hasonló helyzeteket elkerülni. Igazgatóként elkötelezett vagyok a társulattal folytatott kommunikáció fejlesztése mellett, és azon dolgozom, hogy ennek feltételeit hosszú távon megteremtsem. A június 15-én induló OSZT keretein belül kerekasztal-beszélgetést szervezünk, amelyen igyekszünk távlati célokat megfogalmazni, valamint releváns kérdésfeltevéseket is elindítani. Elnézést kérek mindazoktól, akiket intézkedéseim érzékenyen vagy rosszul érintettek. Dr. Vadász Dániel, a Csokonai Nemzeti Színház igazgatója Debrecen, 2026. június 4. |
Forrás: Story
|
Rovatfelelős: Desideria al Sahib Sheik
A cikk eddig 11 tagunk figyelmét kötötte le.
|
|
| |